skupina  Veveričke z  Niko  in  Melito

Vrtec  Mavrica  Izola

V  mesecu  novembru  nas  je  obiskala  gospa  Vesna  Krošlin Grlj – prostovoljka    Slovenske  filantropije. Bili  smo  zelo  ponosni  njenega  obiska. Prostovoljka  Vesna  nam  je  povedala,  kaj  sploh  je  prostovoljstvo  in  kdaj  in  na  kakšen  način,  si  prostovoljec  vsak  dan. Prikazala  nam  je  to  tudi  s  kratkim  filmom  in   z  gradivom ( prospekti, časopis, letaki, brošure,..).Prostovoljstvo  je  bilo  predstavljeno  otrokom,  enote  Školjka –  4. paviljon (  Delfinčki,  Kresničke,  Ježki, Veveričke )  in  2. paviljon ( Miške, Barčice, Mavrična ribica  in  Lunice ). Starost  otrok  5-6 let.  Otroci  so  domov  odnesli  pobarvanko  z  zgodbo  o  PROSTOVOLJSTVU. Pridobili  so   informacije ,  da  v  domačem  družinskem  okolju  in  ljudem  s  katerimi  se  družijo,  pokažejo  zgodbo  o  prostovoljstvu –   prostovoljci  imajo  veliko  srce  in  pomagajo.

Zahvala  gre  Slovenski  filantropiji  in  prostovoljki  Vesni, kateri  so  naredili  majhen   korak prostovoljstva tudi  v  vrtcu  in  pokazali, da  otroci  to  zmorejo  in   so  odraslim  v  pomoč.

Zapisala : Melita  Čermelj

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)