Datum: 11. 5. 2020

Številka: 6009-1/2020/1

OBVESTILO STARŠEM

Spoštovani starši,

Vlada RS je s sklepom št. 18100-22/2020/1 z dne 29. 4. 2020, sprejela Okvirni načrt sproščanja omejitvenih ukrepov, s katerim  od 18. 5. 2020 dalje  postopoma odpirajo vrtce in šole. PREDVIDEN datum odprtja vrtca je ponedeljek, 18.5.2020. Sklep o ponovnem odprtju bo vlada potrdila v sredo, 13.5. ali četrtek, 14.5.2020.

Glede na navodila MIZŠ, da mora vrtec do srede, 13. 5. 2020 sporočiti podatke o številu otrok, ki jih bodo starši z 18. 5. 2020 vključili v vrtec, vas pozivamo, da nam do torka, 12. 5. 2020 sporočite, ali bo vaš otrok vključen v vrtec od 18.5. do 22.5. in 25.5. do 29. 5. 2020. To naredite na priloženi izjavi (priloga 1), ki jo oddate na e naslov vzgojitelja, ali na e-naslov vrtca (vrtec.mavrica@guest.arnes.si ali  v poštni nabiralnik vrtca (uprava, OF 15).

Na osnovi zbranih podatkov bomo lahko organizirali delo, ki bo v skladu z določili  MIZŠ in NIJZ.

S strani Ministrstva za zdravje (razširjen strokovni kolegij za pediatrijo) smo prejeli seznam različnih obolenj, ki jih imajo otroci in bi potrebovali posebno zaščito in prilagoditev, v kolikor bi se starši odločili za obiskovanje vrtca (priloga 2).

V vrtec pripeljete le zdrave otroke, ki niso bili v stiku z obolelimi osebami (izjava staršev – priloga 3) ali nimajo kakšnih drugih bolezni.

Glede na to, da bodo skupine otrok bistveno normativno zmanjšane (8 otrok v oddelkih 1-3 let oziroma 10 otrok v oddelkih 3 do 6 let), vas naprošam, da razmislite o nujnosti vključitve otroka v vrtec. Vsekakor nobenemu od vas ne želimo onemogočiti ponovne vrnitve.

Ponovno odprtje vrtcev zahteva kar nekaj tehtnih premislekov zdravstvene in pedagoške stroke, saj nevarnost za okužbe še vedno obstaja. Kljub odprtju vrtcev želimo ohraniti zdravje otrok, zaposlenih in staršev. Prihaja čas, ko bodo nekatere navade in obveznosti spet zdrsnile v svoje tirnice.

O natančnih protokolih in ravnanjih ob ponovnem prihodu v vrtec boste še seznanjeni.

Začetek ne bo lahek – s strpnostjo, odgovorim ravnanjem, … bomo premagali vse težave, nejasnosti, dileme, … Želimo pa si, da bi vsem vključenim otrokom lahko omogočili varno in prijetno bivanje.

Lep pozdrav.

Suzana Božič, ravnateljica vrtca

priloge:

(Skupno 270 obiskov, današnjih obiskov 1)