20151215_093326 20151215_093716 20151215_094550 20151215_094929 DSCN2669 DSCN2672 DSCN2674

V torek, 15. 12. smo zaključili akcijo Z roko v roki v veseli december. V sodelovanju z Rdečim križem Slovenije (območni enoti Izola in Koper) smo izpeljali humanitarno akcijo, v kateri smo zbirali potrebščine za izolske družine v stiski in otroke beguncev.

 

Namen akcije je bil pomoč tistim, ki jo potrebujejo, pa tudi ozaveščanje otrok o pomenu dobrodelnosti in strpnosti ter razvijanje čuta za drugačnost. Veseli december se nam je zdel pravi čas za to. Z otroki smo se v skupinah pogovarjali o tem, da so na svetu njihovi vrstniki, ki živijo v težkih razmerah in jim njihovi starši ne morejo privoščiti osnovnih dobrin.

 

Zbrali smo veliko tako higienskih kot prehrambnih artiklov, ki smo jih v torek skupaj z otroki izročili predstavnikom Rdečega križa, ki jih bodo razdelili tistim, ki jih najbolj potrebujejo. Predstavniki RK Marko, Mirko in Branka so nam predstavili poslanstvo Rdečega križa, svoj poklic in pomen njihovega dela z ljudmi. Otrokom so se zahvalili za sodelovanje v akciji in jim razložili, da bodo z zbranimi artikli pomagali Božičku, da razveseli marsikaterega otroka v stiski.

 

Vsi smo veseli, da smo lahko z veliko pomočjo naših staršev in otrok nekomu polepšali prihajajoče praznike in olajšali stisko, zato smo se odločili, da bo akcija Z roko v roki v veseli december postala naša tradicionalna akcija, s katero bomo popestrili že tako veseli december v našem vrtcu.

(Skupno 261 obiskov, današnjih obiskov 1)